Champions League: Μπαρτσελόνα - ΑΠΟΕΛ 1-0 [βίντεο]

barca 17-9-2014Ένα γκολ του Πικέ ήταν αρκετό να δώσει στην Μπαρτσελόνα τη νίκη (1-0) επί του ΑΠΟΕΛ. Το ΑΠΟΕΛ άντεξε 28 λεπτά στο "Καμπ Νόου", όταν την λύση για τους...

Καταλανούς έδωσε ο Ζεράρ Πικέ με κοντινή κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Ούρκο Πάρντο, έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Λιονέλ Μέσι από δεξιά.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και στο δεύτερο ημίχρονο είχε μάλιστα κάποιες καλές στιγμές, με κορυφαίες αυτή του Τομάς Ντε Βινσέντι που κοντραρε το σουτ σε αμυντικό και αυτή του Γκουστάβο Μαντούκα που απέκρουσε το σουτ του ο Τερ Στέγκεν σε κόρνερ.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Μπάρτρα, Αντριάνο, Σαμπέρ, Τσάβι, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ελ Χανταντί, Νεϊμάρ, Μέσι.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μάριο Σέρζιο, Καρλάο, Ζοάο Γκιλιέρμε, Αντωνιάδης, Βινίσιους, Νούνο Μοράις, Τιάγκο Γκόμες, Αλωνεύτης, Ντε Βινσέντι, Σέρινταν.

Σκόρερ: 28' Πικέ

Γήπεδο: "Καμπ Νόου", Βαρκελώνη

Διαιτητής: Ντενίζ Αϊτεκίν (Γερμανία)

ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ 17-9-2014 από directNEWS.gr πηγή: sport24.gr